Cluichí Gaeltacha an deiridh seachtaine seo

Gaillimh   Dé Satharn, 7 Samhain Cluiche Ceannais Peile Iarthar Sraith 6 – Na Piarsaigh v Maigh Cuilinn, Uachtar Ard – 2.30i.n. Craobh Iomána Faoi-21 B – Cinn Mhara v Cois Fharraige, Droichead an Chláirín – 2i.n. Dé Domhnaigh, 8 Samhain Cluiche Ceannais Peile Sraith 4 – Baile Átha an Rí v An Spidéal, Tuaim […]

Conal Dunne and Ciaran Bonner 2/11/2014
Conall Dunne (Naomh Adhamhnáin) a bheidh ag imirt i gcluiche ceathrú ceannais Uladh an deireadh seachtaine seo.

Gaillimh


 

Dé Satharn, 7 Samhain

Cluiche Ceannais Peile Iarthar Sraith 6 – Na Piarsaigh v Maigh Cuilinn, Uachtar Ard – 2.30i.n.

Craobh Iomána Faoi-21 B – Cinn Mhara v Cois Fharraige, Droichead an Chláirín – 2i.n.

Dé Domhnaigh, 8 Samhain

Cluiche Ceannais Peile Sraith 4 – Baile Átha an Rí v An Spidéal, Tuaim – 2i.n.

Cluiche Ceannais Peile Iarthar Sraith 5 – Rinn Mhaoile v Mícheál Breathach, Ros Muc – 2.30i.n.


An Mhí


 

Dé Domhnaigh, 8 Samhain

Cluiche Leathcheannais Iomána Faoi-21 B – Baile Íomhair v Clann na nGael, Muileann an Chláir – 12i.n.


Dún na nGall


 

Dé Satharn, 7 Samhain

Cluiche Ceannais Peile Idirmheánach – Cloich Cheann Fhaola v CLG Bun Cranncha, Páirc Uí Dhomhnaill, 2.15i.n.

Dé Domhnaigh, 8 Samhain

Cluiche Ceannais Peile Idirmhéanach Cúltaca – Cloich Cheann Fhaola v Gaeil Fhánada, Páirc Uí Dhomhnaill – 12.30i.n.

Cluiche Ceathrú-Ceannais Peile Idirmheánach Uladh – Cloich Cheann Fhaola/CLG Bun Chranncha v Caisleán Dhasain (Doire), An Abhainn Beag (Doire) – 12.45i.n.

Cluiche Ceathrú-Ceannais Peile Sinsear Uladh – Naomh Adhamhnáin v Seamróga Ros Liath (Fear Manach), Páirc Uí Dhomhnaill, 2.30i.n.


Port Láirge


 

Dé Domhnaigh, 8 Samhain

Cluiche Ceannais Peile Soisear – An Chill v An Seanphobal, Páirc Breathnach – 2.30i.n.

 


Cluichí eile ar fud na tíre


Dé Domhnaigh, 8 Samhain

 

Cluichí Ceathrú-Ceannais Peile Sinsear Laighean

Ród (Uibh Fhaillí) v Ó Mathúna An Uaimh (An Mhí), Tulach Mór – 2i.n.

Ráth Naoi (Cill Mhantáin) v Acadh Mhordha (Cill Dara), Eachroim – 2i.n.

Port Laoise (Laois) v Naomh Uinsionn (Báile Átha Cliath), Port Laoise – 2.30i.n.

Carraigh an Chaisleáin (An Iarmhí) v Cill Eo (An Longfort), An Muileann gCearr – 2i.n.

Cluichí Leathcheannais Peile Sinsear Chonnacht

Cora Finne (Gaillimh) v Achadh Mhaoláin (Liatroim), Páirc Sean MacDiarmada – 2i.n.

Baile an Tobair (Maigh Eo) v Naomh Bríd (Ros Comáin), Páirc Mhic Éil – 2i.n.

Cluiche Ceathrú-Ceannais Peile Sinsear Uladh

Sleacht Néill (Doire) v Gaeil an Chabháin (An Cabhán), An Abhainn Bheag (Doire), 2.30i.n.

Cluichí Leathcheannais Iomána Sinsear Mumhan

Cill Mocheallóg (Luimneach) v Na Sáirséalaigh (Corcaigh), Cill Mocheallóg – 2i.n.

Na Sáirséalaigh Dhuirlas Éile (Tiobrad Árann) v Creathlach (An Clár), Inis – 2i.n.